אפ סטור למק

Posted By on ינו 10, 2011 | 1 comment


ב 6 לינואר אפל חנכה את אפ סטור (חנות אפליקציות) למחשבי המקינטוש, בצורת עדכון תוכנה,לכל ליין המחשבים מבית אפל. כמובן שכבעל מחשב מקינטוש, ביצעתי את העדכון שהוסיף את תוכנת ה"אפ סטור" בצורה מובנית לתוך מערכת ההפעלה של המקינטוש.

מבחינת אפל, הכיוון הוא ברור: כל המוצרים מתחברים. אם יש חנות אפליקציות מצליחה לאיי-פאד ולאייפון, למה שלא תהיה חנות כזאת גם למק?

מי שכבר ראה לאיזה כיוון הולכת מערכת ההפעלה החדשה של מקינטוש, שתצא בקיץ, לא יכול להיות מופתע: אם לאייפאד ולאייפון יש אפ-סטור מצליח, למה שלא יהיה גם למק??

בישראל ובכל העולם,  יש כמיות אדירות של אייפונים. אפל עשתה סוג של מהפכה: בניגוד לעבר, ברור שרוב ההכנסות של חברת אפל לא מגיעים מחטיבת מקינטוש. אז למה אפל עדיין מתאמצים כ"כ בתחום המקינטוש, שהם סוג של נישת מחשבי על? ולמה האנשים עדיין קונים מק? הרי למשתמש הממוצע מזמן כבר מספיק נט בוק. לא מק בוק.

התשובה היא, שאדם נורמלי שקונה כיום מק, הוא אדם שצריך את חוזק משאבי החומרה שחברת אפל שמה לו מתחת למכסה המנוע (ואני בכוונה לא מדבר כאן על יתר היתרונות של המק..), ואם זה לא כך, אז קרוב לודאי שזה בזבוז כסף.

אם תשאלו אותי, האפ סטור למק במתכונתו הנוכחית, בעייתית: בעוד שכל העולם (גוגל, פייסבוק) הולך לכיוון ברור של טכנולוגיות ענן למיניהם (הכל בעצם, מתרכז לרשת.) ולדוג' הכרום OS של גוגל, שכל מערכת ההפעלה שלה היא בעצם הדפדפן, אפל עדיין מייצרים ליין מחשבים שנחשב לעילית ולקדמת הטכנולוגיה: סדרת המקינטוש תמיד הייתה ועודנה סוג של "מחשבי על" קונספטואליים. לאמור, בניגוד ליצרניות חומרה אחרות (ולמוצרים אחרים של אפל עצמה) כח העיבוד עוצמתי במיוחד, ולא נשען על משאבים חיצוניים, דוגמת הענן או ה-כרום OS. לי לדוגמא היה ברור, שכשבאתי לקנות מחשב, אני הולך על מחשב עם ביצועים גבוהים. לא מספיק לי מעבד אינטל atom חד ליבתי. מה לעשות, אני דורש קצת (או אפילו הרבה) יותר. אם המק היה עם כח עיבוד דומה לאייפאד, האפ סטור למק היה יכול להיות במקום.

משתמשי המק צורכים אפליקציות הרבה יותר כבדות מאלה המוצעים למכירה במחירים מצחיקים של ממוצע של שני דולר וחצי: "קניתי מק, לעזאזל, בואו נראה לאיזה ביצועים הוא יכול להגיע", תאמרו: אין חנות נורמלית למשחקים על המק? נכון, אבל, לדוגמא המשחק Angry Birds שמוצע באפ-סטור הוא נחמד, אבל משתמש אולי ב10% מהמשאבים של המעבדים רבי העוצמה של מקינטוש. נראה שכל המשחקים באפ סטור של מק עברו הסבה מאייפאד ואייפון, ונחתו לי על שולחן העבודה. הייתי מצפה שחברת אפל תעשה "סינון אפליקציות", לאמור רק אפליקציה שנכתבה במקור למק, באמת תהיה שם.

תגובה אחת

  1. רק חבל שאין שם עדיין דברים מעניינים. קניתי את Angry Bird. היה מעניין איך יראה המשחק במסך של 27 אינץ'. אפסטור עדיין בתחילת דרכו, אבל אני מאמין שבקרוב אנחנו נראה אפליקציות מעניינות יותר

    Post a Reply

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *