מלחמת אדובי ואפל: מה יצא לנו מזה?

Posted By on מרץ 20, 2011 | 0 comments


"מה שמעניין פה זה שאדובי נכנעו. מה נכנעו? בענק. שימו לב לדף הבית שלהם: אייפאד עם פרח (שימו דגל לבן, ותגמרו עניין..) המציג פיצ'רים וטכנולוגיות חדשות,  והכל בהתאמה למוצרי אפל, על טהרת ה- HTML 5, ועוד הם מתגאים על כך!"

כשכתבתי פה על מלחמת אדובי ואפל בעניין אי רצונם של האחרונה לשלב את טכנולוגיית פלאש של אדובי בכל מכשיריהם הניידים (למעט מחשבי המק), הערכתי נכונה שאדובי יתכופפו ויפתחו תוכנה שכותבת ל- HTML 5, ה"בייבי" של סטיב ג'ובס וחברת אפל. לפני כשבועיים, הכריזו באדובי על פלטפורמת "ואלאבי" (מה זה השם הזה?!?) שעושה בדיוק את מה שהערכתי בזמנו: המרת קבצי פלאש ל- HTML 5.

האם אנו יוצאים נשכרים מהעניין?

כנראה שכן, מכיוון שכל קהילת המעצבים לא צריכה עכשיו ללמוד גם את כל התגיות החדשות של ה- HTML 5,  אלא יש מי שעושה את העבודה בשבילנו. כמו דרימוויבר ל- "סטריקט HTML4"' (ה- div עם ה- AP elements), ה- ואלאבי מתיימר לעשות את העבודה ב- HTML 5 ועוד יותר: בניית קומפוזיציות כולל טקסטים חיים, ואלמנטים וקטוריים והכל בשפת תגיות, ללא פלאגין הפלאש. שלא תבינו אותי לא נכון: לא שאני נגד להתקדם עם האינטרנט (למרות שזה מטורף: כל הזמן יש דברים נוספים ללמוד בתחום האינטרנט..), אבל הי, אם יש כלי שעוזר- סבבה! שכל אחד יתמקד בעבודה שלו. תנו לגרפיקאי לעצב!

מה שמעניין פה זה שאדובי נכנעו. מה נכנעו? בענק. שימו לב לדף הבית שלהם: אייפאד עם פרח (שימו דגל לבן, ותגמרו עניין..) המציג פיצ'רים וטכנולוגיות חדשות,  והכל בהתאמה למוצרי אפל, על טהרת ה- HTML 5, ועוד הם מתגאים על כך!  איזה יופי לכם!

אוקיי, זה לא שאדובי מציגים את הטכנולוגיות שלהם בפעם הראשונה על מוצרי אפל, זה פשוט שעכשיו גם על המוצרים שאפל החליטו שלא יהיה בהם פלאש, אדובי מציגה. מעצבן.

אני אוהב גם את אפל וגם את אדובי. שניהם ביומיום הם כלי העבודה שלי. הבעיה היא, שפשוט נמאס להרבה אנשים ה"חסימה" הזאת של חברת אפל על כל מיני טכנולוגיות במוצרים שלהם. לא סתם פריצת האייפון נקראת "ג'ייל-ברייק".

אפל, תשחררו, בחייאת. אם לא- המוצרים והטכנולוגיות (ואני מדבר גם על המוצרים הקסומים שלכם..) ימצאו את דרכם החוצה. בדוק.

טראקבקים/פינגבקים

  1. מלחמת אדובי ואפל: מה יצא לנו מזה? « creamdela.com - [...] לקריאת הפוסט בבלוג המקור לחצו כאן. [...]
  2. ווב פונטס. די עם אריאל וטהומה! | יוניש - [...] למנועי החיפוש, שלא לדבר על להיות מוצג בכל הפלטפורמות, כולל אלו של אפל.. עכשיו כולם יכולים לראות, לעצב ולהשתמש בפונטים…

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *