עיצוב חדש!

Posted By on יול 20, 2011 | 0 comments


בעת שדרוג ה-וורדפרס לגרסה 3.2 קרה משהו למערכת. האתר ננעל על הודעת שגיאה קריטית, ולא יכולתי לבצע שום פעולה. במצבים כאלה כמובן פונים למומחים, (בדמות חברים בפורום וורדפרס בפייסבוק..) ושואלים מה לעשות. השדרוג האחרון של וורדפרס, מסתבר, הוא שדרוג משמעותי. מתוך התשובות והנסיון הקודם שהיה לי, הבנתי שתבנית העיצוב שלי איננה תומכת בגרסה החדשה של וורדפרס שאליה עדכנתי. בעיה. רק לאחר מחיקת קבצי התבנית מהשרת, מערכת הוורדפרס חזרה לחיים. לאתר ולכל תכניו שלום, אך ללא עיצוב מקורי. בשלב הביניים החלטתי שהאתר ירוץ קצת עם תבנית ברירת המחדל החדשה של וורדפרס בגרסתה הנוכחית, ה-twenty eleven (שלמען האמת לא רעה בכלל..).

מזה זמן אני רוצה לחדש את פני האתר. אתר של כל בעל מקצוע חייב לשקף את מה שהוא עושה, כמובן. המקצוע שלי מחייב. "ברור שהנחתום מעיד על עיסתו" אמרתי לעצמי, זו הזדמנות שנכפתה עלי, וכמו כל הזדמנות רצינית, כדאי לממש אותה.. עניין התקלה שהייתה לי עם המערכת כלעצמה לא שווה פוסט, אז מה העניין, בטח תשאלו. העניין הוא שהייתי חייב להחליף תבנית עיצוב, מפני שתבנית ברירת המחדל של וורדפרס לא תשקף את מעמדי, ממש לא מתאים לאתר שלי תבנית חינמית שיש לעוד מיליון איש. ולא רק זה: אלא גם בגלל שקבעתי לעצמי משהו שמיידית הייתי חייב לממש: אני חייב לעצמי עיצוב ייחודי לאתר, כבר אתמול!  וכך התחיל לו פרוייקט שנולד כלוחם נגד השעון מהשנייה הראשונה. אין זמן. 

טוב, אז מה אני דורש מהתבנית שלי? ייחודיות כבר אמרנו, תאימות לכל הדפדפנים החדשים, כולל מובייל, (וכרגיל, אקספלורר- אפילו גרסה 9 -עתיד להרוס את המסיבה.. ), css3, אלמנטים של HTML5, צבעים וצורות תואמים לקונספט החדש שאיתו עיצבתי את כרטיס הביקור, אינטרקטיביות, פונט חי(!!!) עם עיצוב ייחודי (לא אריאל, או טהומה. די. די! נמאס לי..), ועוד ועוד.

תבנית וורדפרס חדשה מאפס עדיין אינני יודע לבנות, (בגלל חוסר ידיעת שפת ה- php. עובדים על זה!), ותבנית מוכנה בשפה בעברית לא באה בחשבון. אבל תבנית מוכנה באנגלית, עם כל הפרמטרים שמניתי למעלה, בהחלט יכולה לבוא בחשבון. בעיה קטנה: התבנית באנגלית. "אוקיי, יוני" אמרתי לעצמי, "זה יהיה האתגר הבא שלך…". האתגר הוא בעצם תרגום תבנית שלמה מאנגלית, עריכת קבצי php ,JavaScript CSS ו- html והתאמתם לשפה העברית, כמו כן, חיתוכים ושינויי צבעים בקבצי התמונות בפוטושופ.. ועוד ועוד.

תרשו לי להחמיא לעצמי: התוצאה מרשימה. באמת. אתר עם עיצוב עדכני, עם כל הפרמטרים שהצבתי לעצמי, כולל המרת התבנית כולה לעברית!! זה שלי עכשיו, רק שלי, ורק לי יש את העיצוב הזה!! איזה כיף.

קצת "היי-לייטס" טכניים על התבנית והאתר המחודש:
1. במקור, התבנית נקראת "splendio", וזה התבנית של "hdesigndiseas". אפשר, אם מתאמצים, לראות את הדמיון…
2. נביגצייה אינטראקטיבית: פייד אין, פייד אאוט. מבוסס css3.
3. תבנית נתמכת בכל הפיצ'רים המתקדמים של גרסאות הוורדפרס האחרונות: תפריטים, וויג'טים ועוד.
4.  פונט "אבוקה" מאת צביקה רוזנברג, "Web-Font"!! – בקרוב מדריך הטמעת פונטים חיים באתר!!
‏5. css3: הצללה לפונטים, ועוד.
‏6. HTML5 : התגיות הסמנטיות כבר בפנים! (+ אני מקווה להכניס בקרוב עוד אלמנטים..)
‏7. תבנית תומכת SEO מתקדם (בעזרת פלאג-אין נוסף..)
8. ועוד, ועוד..

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *