מערכת ההפעלה החדשה מבית אפל- מקינטוש: "אריה ההרים".

Posted By on פבר 20, 2012 | 0 comments


אפל שחררה אתמול גרסת מפתחים ו"סניק פיק" למערכת ההפעלה החדשה "אריה ההרים". הבשורה העיקרית שה mountain-lion מביא עימו היא שאפיליקציות מדברות זו עם זו בין שני מערכות ההפעלה של אפל: ה- OSX של המחשבים האישיים, וה-iOS של המכשירים הניידים. זהו??
נתחיל במה שלא השתנה: ויזואלית- מערכת ההפעלה לא השתנתה, וכנראה לא הולכת להשתנות, לפחות לא בעתיד הנראה לעין (תרתי משמע..). איך אומר המשפט המפורסם? "אם זה לא שבור, אל תנסה לתקן…" כי ויזואלית, כך מאמינים בחברת אפל- באמת שאין בעיה. זאת, בשונה ממייקרוסופט למשל, שם כל גרסת מערכת הפעלה זוכה ל- Theme ויזואלי שונה בתכלית מקודמו. עובדה היא, שגם בין וינדוס ויסטה (מישהו זוכר בכלל את מערכת ההפעלה הזאת??) ובטח בין ה-xp המוהללת לבין ה- 7 הטובה, לקח לכולם קצת זמן להתרגל, וגם אם זה שינוי לטובה…

אז מה כן השתנה? באמת לא הרבה. לפחות לא דברים מהותיים שקשורים למערכת עצמה. הדבר הבולט ביותר בשחרור אתמול זה שאריה ההרים יפסע כאמור, עוד צעד אחד קדימה לעבר מיזוג אפיליקציות שמדברות זו עם זו -דרך הiCloud- בין שני מערכות ההפעלה של אפל: ה- OSX של המחשבים לבין ה-iOS של המכשירים הניידים של חברת אפל.

על איזה בדיוק אפליקציות מדובר? 
אז הנה רשימה של אפליקציות "מושאלות" מה-iOS שיומרו למערכת ההפעלה של מקינטוש

iCloud- טוב את ה"אפליקציה" הזאת אנחנו כבר מכירים, אך השימוש בה יורחב מאוד. הענן של אפל, שמקשר או מגשר בין כל המכשירים והאפליקציות, יהיה חלק אינטגרלי ממערכת ההפעלה החדשה, כך מסבירים באפל, ותסנכרן און ליין את כל האפליקציות של המערכת. ההתחברות ל-iCloud תהיה כבר במסך הפתיחה, כ- log in.

Messages, Reminders, Notes, Notification Center – כל האפליקציות הללו ועוד, עם שינויים קלים מסביבת ה- iOS, עברו הסבה למק, והוכנסו אליה. סינכרון תמידי שמתבצע דרך ה- iCloud, מעדכן למעשה את כל האפליקציות הללו, ולא משנה איפה עדכנת פגישה, סטטוס ועוד- כל מכשירך יעודכנו מיידית בעדכון.

עוד פרטים: בדף ה-mountain lion, באתר אפל.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *